Brzydko, brudno i brutalnie

uglyfrontprevKoncert Dope D.O.D? Trochę się boję, ale wchodzę w to.

O tym holenderskim zespole pisałem przy okazji „Master Xploder„, przewidując za na ich koncerty lepiej zabrać glany i nie wchodzić pod scenę na trzeźwo. Ich nowa epka, „Ugly”, oczywiście nie rewolucjonizuje ich stylu. Dalej w głośnikach słychać szaloną elektronikę, mocny bass i wszelkiej maści brud. MCs wciąż sprawiają wrażenie, jakby mieli nas zaraz rozerwać na strzępy, a w najlepszym wypadku przeżylibyśmy z nimi imprezę pełną alkoholu oraz innych używek, z której też wrócilibyśmy w kawałkach. Stwór z okładki przywołuje mi na myśl Iron Maiden, zatem, cóż, do kościoła co niedzielę członkowie Dope’ów nie chodzą, ale grunt, że na scenie zapewne wymiatają.

Ostatnio nie po drodze mi z koncertami. Być może brakuje mi szczęścia, gdyż zazwyczaj trafiam na miejsca pełne wałęsających się psychofanów lub na akustykę, przez którą nic nie słychać. (Jeszcze w liceum mi to nie przeszkadzało, ale wtedy też byłem sajko niejednej rap gwiazdy). Jak wybrałem się na zeszłoroczne Warsaw Challenge, to zostałem w parku i sceny nie zobaczyłem nawet z daleka. Jednak w końcu trzeba przerwać impas. Podczas podsumowania roku w Poznaniu, Dawid z goodkid.pl zaprosił mnie na Polish Hip-Hip Festival. Zaśmiałem się z nazwy, zacząłem wyobrażać sobie scenę z grajkami, których twórczość omijam szerokim łukiem, ale zacząłem przyglądać tej imprezie i okazało się, że nie jest tak źle.

Będzie Kontrafakt – a chciałbym pokrzyczeć z nimi „JEBEM NA TO!”.
Będzie KęKę – a chciałbym zbić z Piotrkiem pione i coś przechylić.
Będą Dwa Sławy – a tych śmieszków też chciałbym obejrzeć.

Wreszcie będzie Dope D.O.D. – a ja, choć nie jestem wielkim fanem takiej muzyki i włączam raczej Isaaca Hayesa albo nowego Eskaubeia z jazzowym kwartetem, chętnie przeżyłby, ich koncert. Glanów, co zrozumiałe, nie mam, ale o moją nietrzeźwość i dobry nastrój Dawid z pewnością zadba (#nohomo, jadę z narzeczoną), no i przypuszczam, że wariaci z Holandii na żywo wypadają co najmniej 66 razy lepiej niż z CD-ka. Będzie wielkie beng i chcę w tym uczestniczyć.

Dzięki uprzejmości Fandango płyty Dope D.O.D będą do wygrania w konkursie, który zorganizuję z okazji tysiąca lajków na Facebooku. Niemało mi brakuje, więc zapraszam: https://www.facebook.com/blogmateuszaosiaka

A więcej informacji o Polish Hip-Hop Festival znajdziecie tutaj: http://plhhfestival.pl/ – jestem tam na 90%, dajcie znać, czy będziecie  – skoro już wyjdę z domu, to chętnie się z Wami napiję.

Jeżeli podoba Ci się to, co piszę i chcesz mi pomóc w utrzymaniu serwera, a przy okazji masz zamiar kupić sobie jakąś płytę – zrób to z mojego linku. Jak nie kupujesz płyt – dołącz do fanpage’a strony.

KUP PŁYTY Z PODZIEMIA I MAINSTREAMU NA PREORDER.PL

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.

 • Paulina Frączkowska

  Nie wiem jak wcześniej nie trafiłam tutaj serio. Jest 1:24 o 5:00 musze wstać do pracy a ja drugą godzinę katuje Twoje wpisy. Kozak. Najprawdopodobniej też się wybieram, bo również z chęcią pokrzyczała jebem na to ale to tak samo jak Ty jeszcze na 90%

  • blogosiaka

   Cześć, miło słyszeć. : )
   Witam zatem na pokładzie i jak będziesz w Płocku, to daj znać.