Trzy szybkie #3

Chance The Rapper „Acid Rap”
Ciężko zdefiniować tego gościa. Tytuł sugerował mi jakąś trapową sieczkę i wałkowanie wciąż tematu kodeiny, a tutaj całkowite zaskoczenie. Bity to mieszanka wszystkiego i nie ma szans, by je zaszufladkować, łączy je tylko pozytywny vibe i lekkość. W tekstach oczywiście są narkotyki, ale są i ładne sentymentalne wstawki („Cocoa butter kisses”) i przede wszystkim dobre poczucie humoru. Jest podśpiewywanie, które w połączeniu z jego nieco reggae’owym głosem brzmi świetnie oraz doskonałe flow. Wśród gości Ab-Soul, Childish Gambino i niesamowity Action Bronson, który wygrywa mixtape linijką: „I look like Arnold Schwarzenegger in a black hummer”. Mocny kandydat do odkrycia roku i najlepszy tegoroczny mixtape.
OFICJALNY DOWNLOAD


Ten Typ Mes „Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki”
Już sam pomysł na to, żeby Mes zamiast solówki wydawał płytę przy tak wielkim wsparciu kolegów z wytwórni był poroniony. Powód: Typ jest klasą samą dla siebie i ogromną indywidualnością, dlatego najlepiej kiedy na bicie jest tylko on. Lepsze Żbiki (pomijając już komiczny aspekt tej nazwy) wypadają  na tle Mesa blado, ponadto nie mają zbyt wiele miejsca na zaprezentowanie swoich możliwości. I cóż z tego, że Ten Typ Mes jest być może najlepszym raperem w kraju? Cóż z tego, że dalej potrafi zaskoczyć tekstem lub nowym flow? Cóż z tego, że płyta została dobrze wyprodukowana? Wszystko to przelatuje w tle, jest rozmyte, a repeat value nie ma w ogóle. Kolejny kandydat do zawodu roku. 

Kuba Knap „Bez nerwów, bez złudzeń”
Zdecydowanie najlepszy z nowego naboru Alkopoligamii. Własna stylówka, koleś nieco oderwany od rzeczywistości, swój świat, swoje bity i raczej unikatowy na tej scenie laidbackowy klimat płyty. Osobiście „Bez nerwów, bez złudzeń” średnio mnie jara, ot kilka odsłuchów i poszło w odstawkę. Jednakże wystawianie tej płycie wysokich ocen w pełni rozumiem, bo w ten album można wsiąknąć i zachwycać się nim całymi dniami. 
Więcej u Northima, który idealnie wszystko opisał.

 

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.