Patronat: StayLazy „Palmy w kali” [teledysk]

Staylazy

Czy muszę Was specjalnie przekonywać do sprawdzenia tego singla, czy wystarczy nazwa oraz okładka płyty? „Stejlejzi” grupy StayLazy to najnowszy album objęty patronatem Bloga Mateusza Osiaka.

Słuchanie tego numeru w tak gorący dzień może przynieść chwilę odprężenia. Polecam, fajne rzeczy, naprawdę. Szerzej o tym projekcie jeszcze będę pisał, a dziś tylko krótkie info od chłopaków:

„StayLazy to założona w 2010 roku wrocławska grupa składająca się z MC (Kubancki), producenta (Spooky) i DJa (El-Son). Cechą najlepiej charakteryzującą StayLazy, są nieszablonowe, samplowane bity utrzymane w klimacie oldschool/funk/jazz oraz liryka kładąca duży nacisk na technikę. Zespół znany jest z wrocławskich imprez, gdzie często prezentował twórczość nie trzymającą się sztywnych muzycznych ram hip-hopu choć stroniącą od nowoczesnych brzmień.

Płyta StejLejzi wrocławskiej grupy o tak samo brzmiącej nazwie StayLazy to dziewięcionumerowa EPka, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Nieszablonowe, samplowane bity utrzymane w klimacie oldschool/funk/jazz oraz liryka kładąca duży nacisk na technikę są wizytówką materiału. Mimo niewielkiej ilości utworów album jest bardzo przekrojowy. Trio składające się z MC, producenta i DJa na albumie gościnnie wsparte jest przez dwóch raperów ze stolicy Dolnego Śląska, Emeste z grupy Inkaust i znanego z wrocławskiego środowiska freestylowego Emczasa, wokalistkę Kasie Orasińską oraz zaprzyjaźnionego MC z Hiszpanii, Jordiego. Pierwszy singiel promujący materiał to idealnie wpasowujący się w panującą za oknem aurę letniak. Premiera albumu przewidziana jest na 15 sierpnia. Materiał dostępny w limitowanej wersji fizycznej.

Więcej informacji o nadchodzącym albumie i działalności grupy można znaleźć na:

Twitter: https://twitter.com/StayLazyCREW

Jeżeli podoba Ci się to, co piszę i chcesz mi pomóc w utrzymaniu serwera, a przy okazji masz zamiar kupić sobie jakąś płytę – zrób to z mojego linku. Jak nie kupujesz płyt – dołącz do fanpage’a strony.

KUP PŁYTY Z PODZIEMIA I MAINSTREAMU NA PREORDER.PL

 

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.