Patronat: Palmer Eldritch „Nagrania dla Androidów”

Jeżeli kiedykolwiek mają wypłynąć na szerokie wody, to teraz nadszedł ich czas. Założony na początku 2011 roku duet producencki Palmer Eldritch małymi kroczkami wchodzi w świadomość słuchaczy. Trudno zliczyć projekty, w których Palmerzy maczali palce. Były instrumentalne epki, album z wokalistką, muzyka do filmu… Nadszedł moment na najmocniejsze uderzenie. „Nagrania dla Androidów” to płyta producencka digana i Rapha, która światło dzienne w 2014 roku. Mam przyjemność ogłosić, że Blog Mateusza Osiaka objął patronat nad tym albumem.

Dlaczego czas na wypłynięcie ma nastąpić właśnie teraz? Wydaje się, że Palmer Eldritch po dryfowaniu na wodach „dalekich od hip-hopu” wreszcie odnaleźli swoje miejsce w muzyce. Tegoroczna epka „Hum” oraz płyta z Justyną Sylwią (widoczna na zdjęciu) były już dojrzałe i zdecydowanie bardziej spójne muzycznie od poprzednich dokonań. Palmerzy w końcu skumulują na swoich podkładach artystów, którzy sprawią, iż płyta trafi do środowisk nieprzepadających za muzyką instrumentalną. Wśród gości znajdziemy m.in. Kidda, Cruza, Kecaja, Faczyńskiego oraz Estragona (na początku 2013 roku wydał wraz z Palmer Eldritch album „Olbrzym„). Muzyka Rapha i digana regularnie chwalona jest też na cenionych portalach muzycznych takich jak T-Mobile Music. Gdy wszystkie te czynniki „zaskoczą” jest szansa na kop w górę dla tego wciąż niedocenionego duetu.

„Nagrania dla Androidów” zostaną fizycznie wydane, a po premierze kilka egzemplarzy będzie tutaj do wygrania. Wcześniej naturalnie regularnie zamieszane będą informacje dotyczące nadchodzącego materiału. Już w następnym tygodniu opublikowany zostanie klip do utworu „Stalker” z gościnnym udziałem Kidda. Wszystkie posty dotyczące „Nagrań dla Androidów” znajdziecie TUTAJ.

Cruz zapowiada płytę.
Wyraz też zapowiada płytę.

Darmowy download poprzednich projektów duetu znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.