Płock is coming: Na kogo by tu jeszcze pójść? [9]

poster

To już ostatnia zapowiedź płockiego festiwalu. Na których koncertach zobaczymy się pod sceną? Gdzie na pewno mnie nie spotkacie?

Dziś kończę cykl „Płock is coming” i na blogu zobaczymy się już po Polish Hip Hop TV Festival. Będziecie widzieć mnie jednak na fanpage’u Blog Mateusza Osiaka i na moim Twitterze. Na Facebooka zamierzam wrzucać fotki i wideorelacje live (zobaczymy, na ile pozwoli bateria), a TT natomiast pojawi się pewnie kilka zdjęć oraz relacja live w wersji słownej.

Co do „Płock is coming” – do tej pory pojawiły się tu takie postaci jak: Ten Typ Mes, KęKę, Rasmentalism, Taco Hemingway, Tede & Dj Buhh, Pezet, Łona i Webber + The Pimps oraz Bisz + B.O.K Band. Można powiedzieć, że to takie pewniaki, na których na 90% zawitam. Naturalnie może być inaczej, bo zagadać się w tym czy tamtym barze czy na którymś stoisku to nie problem. Zapowiedzi wspomnianych koncertów znajdziecie pod tagiem: Płock is coming.

Ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że nie zobaczę jutrzejszych koncertów, czyli Kuby Knapa, Kubana i Te-Trisa. Żałuje szczególnie występu tego ostatniego, bo jeszcze nie miałem przyjemności widzieć Adama na żywo, ale nie ma siły, żebym już jutro był w Płocku. Te-Trisa polecam w ciemno – słyszałem o nim wiele dobrego. Zjarany Knap też wypada całkiem pozytywnie i nawet nieźle wychodzi mu podśpiewywanie na żywo. Kubana widziałem w Płocku rok temu i nie porwał, ale on zwyczajnie nie jest moim faworytem.

Żałuję, że nie wystarczyło mi czasu na opisanie Snowgoons i Onyx. W związku z nimi planowałem kompleksowe posty przybliżające Wam ich twórczość. W zasadzie to właśnie odświeżenie ich dyskografii było główną motywacją do powstania tego cyklu, ale zabrakło mi czasu. Porządnie przesłuchałem tylko „Bacdafucup” i „Black Snow 2”, jutro pewnie polecę dalej Onyxami, których muzykę znam o niebo lepiej, a Snowgoons, których znam wybiórczo, zobaczę już w Płocku.

Teraz tak. To grupa gości, na których poszedłbym, ale jak nie pójdę, to nie będzie mi szkoda, to:
Sarius – ciekawy jestem jak jego super flow z płyt wypada na żywo.
Quebonafide – nie jestem jego wielkim fanem, ale nie widziałem nigdy jego koncertu, więc wypadałoby się przejść.
Małpa – mój gimnazjalno-licealny idol. Rok temu w Węgrowie widziałem jego występ, na którym grał głównie „Kilka numerów o czymś” i było świetnie. Niestety, jego ostatnia płyta jest tylko znośna i nie ciągnie mnie na jego występ. Chociaż jak zagra „Lamusy” to wyskoczę z butów.
O.S.T.R – jego ostatnie płyty są bardzo dobre i nie ma powodów, by nie iść na jego występ, tym bardziej że nigdy nie widziałem Adama na żywo (naprawdę!). Widziałem natomiast urywki, na których „przemawiał” – i chyba dlatego nigdy nie ciągnęło mnie na jego koncert.
Sarcast – wydali świetną płytę „Syn słońca„, ale grają wtedy, co Taco, więc sorry, chłopaki.
Otsochodzi – „Slam” jest naprawdę w porządku, jednak Janek gra o 17:00 – zatem mogę go jedynie zobaczyć patrząc na jego występ „z góry”, pijąc tam piwo ze znajomymi.
Dwa Sławy – TOP3 zeszłego festiwalu. Jedyne moje zmartwienie jest takie, że od tamtego czasu nic nie wydali, a ostatnie featy były raczej „spoko” niż „kozackie”, ale to nie powinno zmienić faktu, że to doskonali performerzy. Średnio mnie ciągnie na ich występ, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Sławy koncertują, a ja się gdzieś szwendam.
Sokół – nigdy nie widziałem na żywo (choć ze dwa razy byłem naprawdę blisko! :) ). Trzeba iść.
JWP/BC – szanuję ich hip-hopowe podejście do robienia rapu, wydają dobre krążki, którymi kompletnie się nie jaram. Nic się nie stanie, jak ich ominę, ale goodkid chce iść, to pewnie będę.
Emes Milligan – „Spin-OFF” był naprawdę dobrą płytą i sprawdziłbym Emesa na żywo, ale gra wtedy co Onyx, zatem mamy kolejny konflikt interesów.
Oxon/Revo – grają wtedy, co Sokół i Tede, ale to dobre chłopaki, do tego mają z nami nocować, więc może zrobimy im tę przyjemność i wpadniemy pod scenę. Myślę, że kilkuosobowa grupka może znacząco podnieść frekwencję.

Na pewno natomiast olewam takich zawodników jak:
Arow
Solar/Białas
Bedoes
Beteo
Guzior
Wac toja / Żabson
Rasti
Sitek
Kartky
VNM
Reto
Eripe
Deys
Igrekzet

i nie będę się z tego tłumaczyć.

Do zobaczenia w Płocku!

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.