PL RAP 2016 – polskie rap płyty na Spotify

PLRAP2016

Używasz Spotify i słuchasz polskiego rapu? Na tej playliście znajdziesz kawałki ze wszystkich porządnych płyt, jakie w tym roku wyszły na rynek.
Rok temu stworzyłem playlistę, która zawierała po jednym kawałku z każdej polskiej rap płyty, która była warta uwagi. Zawierała 44 kawałki, trwała prawie 3 godziny i ma równo 80 obserwatorów. Moim zdaniem całkiem ładne liczby i wiem, że niektórym ludziom ta playlista pomogła w znalezieniu ciekawych, a mało znanych projektów. W tym roku również chcę Wam pomóc i zrobiłem podobną listę.

Jest tak samo jak w zeszłym roku, czyli:
„PL RAP 2016” możecie traktować raczej jako odskocznię niż pełnoprawną playlistę. Znalazły się tam utwory z niemal wszystkich płyt, jakie wyszły w tym roku w polskim rapie i jakie są umieszczone również na Spotify. Odpuszczam rzeczy, których sam totalnie nie lubię (w tym roku to np. solówka Popka i Polska Wersja). Zasada jest prosta: jedna płyta – jeden kawałek. Najczęściej singiel, jeżeli nie, to – moim zdaniem – najlepszy numer z płyty.

Lubisz rap, ale często uciekają Ci premiery? Zajrzyj tam!

Wkurza Cię, kiedy „odkrywanie” na Spotify kończy się na polecanych płytach KaeNa i Dioxa? Śledź „PL RAP 2016”.

Chcesz wiedzieć, która z nowych płyt wjechała na Spotify? Szybko dostaniesz powiadomienie, że nowy kawałek został tam dodany.

Bezpośredni link: KLIK

Naturalnie czekam na Wasze uwagi i jeżeli widzielibyście kawałek, który lepiej prezentuje dany krążek, to nie wahajcie się pisać. Każdy może coś przeoczyć, dlatego dajcie znać, jak coś mi umknęło, aczkolwiek zaznaczam, że byle badziewia lub po prostu bardzo słabych płyt nie będę tam wrzucał – bo po co tracić czas?

Jeżeli podoba Ci się to, co piszę i chcesz mi pomóc w utrzymaniu serwera, a przy okazji masz zamiar kupić sobie jakąś płytę – zrób to z mojego linku. Jak nie kupujesz płyt – dołącz do fanpage’a strony.

KUP PŁYTY Z PODZIEMIA I MAINSTREAMU NA PREORDER.PL

Mateusz Osiak

Dobry ze mnie chłopak, żaden odmieniec.

 • chariek
  • blogosiaka

   Nie ma niestety na Spotify, mam nadzieję, że wjedzie razem z premierą na Asfalcie.

   • chariek

    Dopiero wczoraj wpadłem na ten materiał i caly czas na słuchawkach :D Jedna z ciekawszych epek w tym roku.